Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Zainteresowany Photoshop digital painting? Kliknij tutaj.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej lub gamingowej, dlatego że te sektory rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego czy postaci korzystają w głównej mierze z specjalistycznego oprogramowania. Mając świadomość tych realiów duży odsetek początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast stara się poznać najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – ogromna wolność dla twórców

Istnieje wiele programów używanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który mimo iż został opracowany jako narzędzie do retuszu fotografii, szybko stał się podstawowym softwarem game developerów i artystów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak m.in. GIMP, Affinity Photo czy Krita, w których przy użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane akwarelami, gwaszem bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nietrafionych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Kurs Photoshop online to więcej niż tylko nauka podstaw funkcjonowania oprogramowania

Właściwie nauka digital paintingu toczy się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć samodzielnie, jednakże aby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz potrzebne triki wykorzystania pędzli, rekomendujemy wziąć udział w kursie przygotowanym przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one wyłącznie podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]