Zakupy u jubilera – profesjonalne doradztwo i inne usługi

Potrzebujesz fachowej porady? Skontaktuj się z złotnikiem Kraków.

Wraz z rozkwitem rynku i ewolucją internetu, zmieniliśmy także nasze nawyki odnośnie robienia zakupów. W dzisiejszych czasach bardzo chętnie wykorzystujemy możliwość zakupów w sieci. I choć w internecie odnajdziemy nieomal wszystko, wciąż wiele przedmiotów warto nabywać w tradycyjnych sklepach. Należy do nich między innymi biżuteria.

Sklep jubilerski – tu otrzymasz poradę od rzeczoznawcy

Zakup platynowej broszki, wisiorka lub pierścionka wiąże się z wyższym kosztem niż te, do których przywykliśmy w trakcie zwykłych zakupów. Dlatego, aby mieć pewność, że biżuteria zaspokoi całkowicie nasze oczekiwania, najlepiej zobaczyć ją osobiście w sklepie jubilerskim. Jest wiele przesłanek, które przemawiają za tym rozwiązaniem. W trakcie wizyty w sklepie jubilerskim, szczególnie gdy zamierzamy kupić obrączki bądź pierścionek zaręczynowy, możemy nałożyć biżuterię oraz sprawdzić jak „na żywo” będzie się ona prezentować na naszej dłoni. Jeżeli z kolei znajdziemy wzór pierścionka jaki nam się spodoba, ale okaże się on za luźny lub zbyt ciasny, złotnik na naszą prośbę dopasuje go do pożądanego obwodu lub wykona nowy. Inną zaletą zakupów wprost w sklepie jubilerskim jest możliwość skorzystania z fachowej pomocy złotnika. Zaprezentuje on współczesne nurty we wzornictwie, pomoże nam dobrać odpowiedni kruszec, pokaże które kamienie szlachetne będą współgrać z naszą karnacja, a osobom kupującym biżuterię na prezent doradzi, co teraz daje się z okazji ślubu, urodzin czy komunii.

Dodatkowe usługi jakie świadczy jubiler?

Sklepy jubilerskie nie tylko prowadzą sprzedaż swoich wyrobów złotniczych, ale również świadczą pomocnicze usługi. Kluczową z nich jest reperacja uszkodzonej biżuterii. Jeżeli wypadł nam kryształek z kolczyka bądź zerwał się łańcuszek, jubiler w mgnieniu oka i sprawnie zreperuje go w swojej pracowni. Zmieni też obwód pierścionka, kiedy otrzymamy w spadku biżuterię po kimś, kto miał inny obwód palca. Na naszą prośbę złotnik wygraweruje też na zawieszce czy pierścionku gratulacje, podziękowania, datę czy też inny istotny dla nas cytat. Natomiast jeżeli chcemy sprezentować komuś unikatowy podarunek, ewentualnie mamy swój pomysł na pierścionek bądź zawieszkę, możemy polecić jubilerowi wytworzenie biżuterii zgodnie z naszym projektem. A jeśli w szkatułce mamy niekompletną lub zbędną biżuterię, z którą nie wiemy co zrobić, zanieśmy ją do sklepu jubilerskiego, w którym funkcjonuje skup złota.

Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]