Wyjątkowe kolczyki z koralem

Chcesz kupić kolczyki z koralem? Kliknij tu.

Dlaczego w kolekcji biżuterii każdej kobiety powinny znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje dostatek i wysoki status społeczny. Dawniej, korale były wieszane nad kołyskami niemowląt w celu ochrony przed złem. Używane były do leczenia chorób gardła, a także do tamowania krwotoków. Według niektórych, koral redukuje stresy i sprzyja życiu rodzinnemu. Jest także pomocny przy rozwijaniu zdolności dyplomatycznych. Koral to amulet przypisywany zodiakalnym Rybom.

Kolczyki z koralem – jaki rodzaj?

Najczęściej spotykamy kolczyki z koralami w kolorze białym, różowym i łososiowoczerwonym. Bardzo rzadko spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i unikatowym charakterze. Jakie gatunki korali sa najpopularniejsze? Gdzie łowi się najpiękniejsze korale? Popularne gatunki koralowców to Corallium rubrum wyławiany między innymi z wód Morza Śródziemnego oraz Corallium elatius z rejonu Filipin.

Kolczyki z koralem – do czego pasują

Kolczyki z koralem to niezwykle uniwersalna ozdoba. Ten rodzaj biżuterii można wkładać na co dzień, do casulaowych bluzek i jeansowych spodni. Kolczyki z koralem to mocny akcent, który ożywi twarz, a w zestawieniu z letnią spódnicą doda Ci wdzięku.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]