Wisiorki srebrne

Szukasz zawieszek srebrne? Zobacz tu.

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest plastyczne, świetnie wygląda, a także cechuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest naprawdę delikatny, przez co możemy uszkodzić. Jak więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnych ozdób są szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie należy więc wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a podczas sprzątania koniecznie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy znaleźć pudełka wykładane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Metal ten niezbyt dobrze reaguje też na kontakt z wilgocią czy wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Przed schowaniem do kuferka paru przedmiotów, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką szmatką albo wrzucić do plastikowej torebki.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne mogą porysować powierzchnię.