Pierścionki z ametystami

Znajdź ametysty.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, np.: Australii i Kanadzie. Ze względu na oryginalną purpurowo-fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, a w skarbcu watykańskim do tej pory leży papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym połączeniu wygląda szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własną opinię.