Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Skieruj się tu, aby zamówić mystic topaz.

Wspaniały wygląd i nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Choć z pozoru mogłoby się wydać, że to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem specjalnej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi dużej temperatury i powlekany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od metalu, z którym jest połączony. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż topaz ma purpurowy kolor, niebieski zaś jest skutkiem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Szczególnie dobre efekty daje stosowanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub na Syberii.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak przed momentem wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Często używają go więc do wyrobu naszyjników, pierścionków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich strojów – doskonale wygląda również na co dzień. Istotna jest też różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej można dobrać ozdoby do konkretnego stroju.