Skrzynka teletechniczna – do czego służy?

Dowiedz się więcej o skrzynce telekomunikacyjnej na www.telmor.pl/Produkty/Szafki-skrzynki-telekomunikacyjne.

Skrzynki teletechniczne muszą sprostać wielu wymaganiom i być bardzo ergonomiczne. Na rynku wyróżniamy wiele ich rodzajów, których profil musi być dostosowany do rozmaitych warunków. W jaki sposób dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – praktyczna i dopasowana do każdych warunków

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana z wytrzymałego surowca i posiadać odpowiednie szczeliny, które wspomagają wentylację oraz przepuszczają sygnał Wi-Fi. Na rynku wyróżniamy kilka najważniejszych modeli skrzynek telekomunikacyjnych. Bardzo często spotykany model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na zewnątrz budynków, która musi wytrzymać ingerencje osób niepowołanych oraz urazy mechaniczne. Inna ważna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której znajdują się kable telekomunikacyjne – np. kable koncentryczne oraz główne przyłącza urządzeń – modemy TVK, rozgałęźniki. Poszczególne urządzenia możemy przyłączyć np. na paski z rzepem lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – uporządkuj kable

Kluczowym składnikiem jest także ochrona przed ingerencją osób nieuprawnionych do wnętrza szafki. W tym celu służą uniwersalne zamki. To ważne także w domu, w którym przebywają małe dzieci. Nie można zapominać także o uporządkowaniu przewodów – w tym celu wykorzystuje się profesjonalne komory. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że bez problemu dostosujemy je do naszego mieszkania.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]