Masz słaby sygnał antenowy? Użyj wzmacniacza DVB-T

Jeśli chcesz kupić wzmacniacz DVB T, koniecznie wejdź na https://telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze.

Oglądanie TV jest dzisiaj codziennością. Spoglądamy na telewizję przy porannej herbacie i przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w TV oglądają maluchy, młodzież, osoby w średnim wieku oraz seniorzy. W bogatej ofercie programowej każdy może wyszukać coś idealnego dla siebie. Niestety, czasami sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór ulubionego programu jest po prostu niemożliwy. Świetnym rozwiązaniem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może okazać się potrzebny?

Należy wiedzieć, że siła sygnału jest tym gorsza, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że korzystnym wyjściem jest ograniczenie liczby gniazd antenowych oraz unikanie sztukowania kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał staje się silniejszy, a tym samym odbieramy zdecydowanie wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakładane są tuż przed telewizorem bądź zaraz za anteną. Miejsce ich ulokowania uzależnione jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się także w przypadku radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj produkowane?

Wyróżnia się parę rodzajów urządzeń tego typu. Dzisiaj wykorzystywać można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Umieszcza się go niezwykle blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy typ wzmacniacza – podbija on przekaz wyłącznie wybranych kanałów, ale równocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy stosować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest niewielka. To używanie właśnie jego poleca się w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a potem stroi na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]