Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Potrzebujesz paneli podłogowych? Skieruj się tutaj.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie kilka chwil, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym podłożu – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać również o oddzieleniu paneli od podłogi – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj paneli z paczki – najlepiej zrobisz, czekając dwie doby, aż dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe powinieneś montować startując z kąta pokoju. Przed pracą, sprawdź, czy nie są zepsute, bowiem później mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – koniecznie powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy położysz również listwy podłogowe.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]